Стандарт Wi-Fi 7 (технічна назва IEEE 802.11) є оновленням стандартів Wi-Fi 6 і Wi-Fi 6e (IEEE 802.11 ax). Його основне досягнення – надзвичайно висока пропускна спроможність.
MediaTek заявляє, що провела першу у світі живу демонстрацію технології Wi-Fi 7. Продукти із підтримкою Wi-Fi наступного покоління з'являться на ринку у 2023 році. Сама компанія каже, що Wi-Fi 7 стане справжньою заміною дротового Ethernet.

 

Якщо Wi-Fi 6 представив технологію множинного доступу з ортогональним поділом частот (ORDMA), що дозволяє мережам обробляти більше пристроїв з підвищеною ефективністю. То Wi-Fi 7 додасть скоординований аспект технології OFDMA, дозволяючи декільком точкам доступу взаємодіяти один з одним і забезпечувати ширший охоплення мережі з поліпшеною продуктивністю.

 

Зменшення затримки також є важливою частиною Wi-Fi 7, оскільки воно відіграє вирішальну роль у покращенні якості ігор та потокового відтворення. Wi-Fi 7 також справлятиметься із зовнішніми перешкодами та проблемами навантаження мережі, використовуючи функцію багатоканальної роботи.

 

Все це звучить дуже обнадійливо, але реальність така, що до виходу Wi-Fi 7 на ринок ще далеко. Мережеве обладнання із сумісністю Wi-Fi 6E тільки почало з'являтися на полицях магазинів, і потрібен деякий час, перш ніж будуть реалізовані всі сценарії використання, інфраструктура буде оптимізована, а базові технології відшліфовані для максимальної ефективності.

 

Перша жива демонстрація технології Wi-Fi 7 від MediaTek є ознакою того, що технологія не є лабораторним проектом. Очікується, що незабаром інші гіганти, такі як Intel і Qualcomm, також представлять свої рішення.

 

MediaTek заявляє, що її технологія Wi-Fi 7 дозволить створювати майбутні програми AR/VR, які ми навіть не можемо собі уявити сьогодні. MediaTek продемонструвала свою інновацію Wi-Fi 7 у своєму майбутньому портфоліо продуктів Filogic. Компанія стверджує, що Wi-Fi 7 стане справжньою заміною проводового зв'язку або Ethernet, і продукти, готові до використання Wi-Fi наступного покоління, з'являться в 2023 році.