Ефективність відеоспостереження знижується, бо фізично неможливо моніторити все, що відбувається? Щоб підтримувати високий рівень безпеки, потрібно залучати велику кількість людського ресурсу? А, от і — ні.

Для якісної охорони об’єктів вам допоможуть камери відеоспостереження з розумними функціями. Що це і як працює читайте далі у нашій статті.

Сфера відеонагляду максимально впроваджує нові розробки у свої продукти. Наразі на піку популярності знаходяться розумні функції, які зовсім не потребують участі людини або вона мінімальна. Смарт-відеокамери розроблялися, щоб полегшити життя та зробити його більш легким і комфортним, то чому б не використовувати цю можливість на повну?

Отже, які смарт-функції є у сучасних камерах та активно використовуються?

  • Виявлення руху: коли камера виявляє рух, то автоматично робить фотографії або записує відео. Це допомагає підвищити якість охорони території на якій встановлено багато камер і оператор не в змозі всі їх швидко контролювати.
  • Сповіщення Smart Alert: звичайні камери відеоспостереження реагують на зміни пікселів у кадрі і надсилають вам сповіщення при будь-якому русі – гілки дерев, тіні тощо. Але є камери з технологією визначення руху PIR, які реагують на зміну температури у тій зоні, яка знаходиться в об’єктиві камери. Тому ви уникнете безпідставних сповіщень тривоги.
  • Розумний моніторинг: використовуючи цю функцію, можна онлайн з будь-якої точки світу бачити на своєму смартфоні чи іншому гаджеті, що відбувається біля вашого дому або на іншій території, де встановлена відеокамера з доступом.
  • Двосторонній аудіозв’язок: ви матимете можливість не тільки бачити, а ще й чути, що відбувається навколо вашої камери. І за потреби можете щось сказати. З цим можна злякати зловмисника і він покине свої наміри вдертися у помешкання.
  • Швидке підключення: можна швидко підключити відеокамеру до смартфону чи комп’ютеру і бачити у прямому ефірі все, що відбувається. Для цього необхідно встановити безкоштовний додаток або програмне забезпечення та зісканувати ідентифікатор UID для додавання пристрою в систему.
  • Зберігання даних: записи відео з камери автоматично зберігаються на SD-карті або в хмарі. Доступ до архіву записів є 24/7.
  • Нічне бачення: розумна камера оснащена інфрачервоними світлодіодами для зйомки відео високої чіткості в умовах слабкого освітлення. Людське око не бачить інфрачервоних променів, тому зловмиснику тяжче їх помітити.
  • Виявлення зниклого об’єкта: можна запобігти викраденню предметів. Намалюйте рамку навколо місця, де об’єкт залишається без нагляду, і отримайте сповіщення, якщо він зникне.
  • Виявлення покинутих об'єктів: у цьому випадку ви навпаки отримаєте сповіщення, коли об’єкти залишаються в зоні інтересу довше встановленого часу.
  • Підрахунок кількості людей: можна налаштувати, щоб розуміти, скільки людей входять і залишають локацію. 
  • Розпізнавання обличчя: камера робить моментальний знімок і ви отримуєте сповіщення у цей момент.

Де будуть корисними функції смарт-камери?

  • Безпека бізнесу: інтелектуальні камери використовуються в бізнес-приміщеннях, таких як офіси, магазини та ресторани.
  • Безпека в громадських місцях: встановлюються на вулицях, у парках, на дорогах, для попередження хуліганства та пошуку людей.
  • Домашня безпека: ви можете використовувати смарт-камеру для контролю безпеки будинку, включаючи захист вашого майна.
  • Спостереження за домашніми тваринами: смарт-камера допоможе стежити за діяльністю та поведінкою улюбленця і у разі якоїсь шкоди, можна через додаток на телефоні сказати тварині забороняючу команду.
  • Спостереження за дитиною: смарт-камера може слугувати відео-нянею і допомогти стежити за сном і активністю дитини.

Штучний інтелект у сфері відеоспостереження

Штучний інтелект (ШІ): давно вже “просочився” у різні сфери нашого життя. Ця технологія використовується у багатьох областях і, звичайно ж, не оминула відеоспостереження. 

ШІ — це одна або набір налаштованих комп'ютерних програм, які здатні навчатися та пристосовуватися вирішувати спеціальні завдання максимально продуктивно з плином часу. Зокрема, це такі завдання, які люди могли б довірити тільки людському розуму, який здатен робити правильні висновки та на основі них вірно скеровувати свої дії. Тому наразі усі дії, які може виконати ШІ, передаються йому, щоб максимально зменшити кількість залучених людей.

Отже, завдяки алгоритмам штучного інтелекту, які тепер наявні у деяких IP відеореєстраторах преміум-класу та деяких цифрових відеореєстраторах, ми маємо можливість якісно контролювати систему відеоспостереження і територію, яка є під охороною на такому рівні, який раніше вважався зовсім неможливий.

Які ж смарт-функції використовує штучний інтелект в системі відеонагляду?

  • Face detection: розпізнавання обличчя. Камери відеонагляду, які мають у своєму функціоналі таку характеристику, можуть давати хороші результати моніторингу. Спочатку відбувається, так зване, «захоплення обличчя» і потім запам’ятовування його. Користувач може додати команду відеореєстратору - надати реакцію-сповіщення, при наступному розпізнаванні даного обличчя.

Наприклад, є корисна функція – відстежування локації об’єкта. Що може дати ця опція? Ви зможете відслідкувати рух будь-якої людини, яка потрапила в об’єктив камери. Тобто повністю відстежити переміщення зареєстрованої особи у хронологічному порядку на всій території, яка захоплена системою відеоспостереження. Також за допомогою ШІ можна ввімкнути функції PTZ, сигналізацію і запуск одного або декількох каналів для запису.

  • Підвищення захисту території: APD — розширене виявлення периметра допоможе вам налаштувати реагування камер спостереження на конкретні об’єкти на вашій моніторинговій площі. До прикладу, вам потрібно, щоб відеонагляд спрацьовував лише на транспортні засоби, але не на людей або ж навпаки. За допомогою штучного інтелекту досить легко владнати це питання, тому можна отримувати сигнал тривоги лише при попаданні на периметр об’єктів-тригерів. 

Але пам’ятайте, що для того, щоб отримувати найкращі результати, потрібно використовувати разом мережевий відеореєстратор з підтримкою ШІ та камеру відеоспостереження з підтримкою ШІ.

Поліпшення роботи систем відеоспостереження через машинне навчання

Проте, які б дивовижні результати не давав би штучний інтелект, він є не досконалим і потребує покращення. Для цього використовують машинне навчання (ML) та глибоке навчання (DL):

  • Машинне навчання (machine learning): це техніка, яка застосовується для покращення рівня штучного інтелекту.
  • Глибоке навчання (deep learning): це наступний рівень машинного навчання, кажучи одним словом, — еволюція. Тобто це просунута, складна техніка машинного навчання.

Під час цих методик програмування, пристрій навчається за допомогою збору даних. Важливим моментом є те, що навчання системи проводиться спеціалістом до того, як пристрій потрапить до рук споживача. Тобто ви вже отримуєте готовий продукт, який потрібно лише встановити та приєднати.

Дане навчання запрограмовує алгоритм визначати, розрізняти та запам’ятовувати конкретні атрибути. І потім ґрунтуючись на цих даних, розпізнає об’єкти в полі зору камери і програмне забезпечення відеокамери вже може відповідно реагувати на це. Також у ML та DL передбачена така опція, якщо використовується відеоаналітика, яка може навчатися з плином часу.

Ці технології дають можливість визначити навіть певні характеристики людини – стать, дитина чи доросла особа. І також ознаки транспортного засобу – тип, марка. Тому логічно, що через можливості штучного інтелекту він активно використовується у смарт-відеокамерах.

Прогрес розумних камер відеоспостереження та їх внесок у сферу безпеки

До прикладу, Hikvision мають у своєму асортименті камери з технологією Smart Hybrid Light. Ця функція підлаштовує камеру під різне освітлення, щоб ви отримували зображення максимально чітке і яскраве. 

У розумному режимі камера підтримує інфрачервоне освітлення, доки подія не запустить кольорове зображення для захоплення важливих деталей.

Алгоритм роботи камери:

  • Якщо немає автомобіля чи людей, камера використовує лише інфрачервоне світло.
  • Коли з’являється транспортний засіб або людина, автоматично вмикається біле світло, що забезпечує яскраве кольорове зображення з чіткими деталями.
  • Коли людина чи авто зникає з кадру, тоді камера перемикається в режим ІЧ.

Також мають й інші смарт-функції:

  • Інтелектуальні опції AcuSense: працюють задля вашої безпеки, але водночас камера реагує лише на важливі об’єкти.
  • Smart Motion Detection 2.0: відрізняє людей і транспортні засоби від інших об’єктів у навколишньому середовищі, зосереджуючись на реальних загрозах безпеці за допомогою ефективного відеопошуку. Тобто камера не реагуватиме на тварин і птахів.
  • Live Guard (IP): відлякує порушників за допомогою візуальних і звукових попереджень, надсилаючи сповіщення користувачам віддалено.
  • Smart Tracking: його перевага полягає в тому, що якщо об’єкт потрапив у поле зору камери, то він вже не може зайти у сліпу зону, бо камера буде повертатися за його рухом та стежити. Тобто камера самостійно спостерігає за об’єктом, робить запис та зберігає його, а ви можете потім це все переглянути. Камера автоматично фіксується на об’єкті, але варто налаштувати ваш пристрій лише на ті предмети, які є важливими, якщо потраплять у поле зору відеонагляду. Щоб мінімізувати хибні тривоги.

Відстеження можна запускати вручну або налаштовувати камеру на автоматичне ввімкнення цієї функції, орієнтуючись на задані критерії. Після спрацювання правила, камера збільшує масштаб і відстежує певну мету, забезпечуючи безперервний моніторинг і утримуючи фокус на об'єкті, який цікавить.

Як користуватися смарт-камерою?

Smart-камери можуть встановлюватись у будь-якому місці. Для цього лише потрібно обирати модель за призначенням – внутрішню чи зовнішню. Зовнішні – виготовляються у металевому корпусі та повинні мати захист від пилу та вологи за стандартом IP66, IP67, а також антивандальні корпуси IK10.

Насамперед користувачу необхідно завантажити фірмовий додаток чи програмне забезпечення, який бренд створив спеціально для своїх пристроїв. Найчастіше на обладнанні є розташований Qr-код, який ви скануєте для синхронізації. Далі через функціонал програми налаштовуєте всі необхідні вам параметри для роботи відеоспостереження. І все, можете моніторити з будь-якої точки світу.

Отже, розумні функції у камерах відеоспостереження виводять систему безпеки на зовсім новий рівень. Легко виокремити з архіву записів зображення потрібного об’єкту. Не потрібно постійно слідкувати за всіма камерами, бо вона сама надішле сповіщення про тривогу, що є зручно особливо, коли на території багато камер і людина фізично не здатна з усіх якісно обробляти інформацію. Тому камери з розумними функціями ефективно застосовуються у торгових цетрах, супермаркетах, вулицях та будь-яких інших місцях.

Обов’язково враховуйте всі критерії при виборі камери, щоб максимально закрити свої потреби і отримати хороший рівень безпеки. Також обирайте перевіреного постачальника.

Для прикладу пропонуємо розглянути ці відеокамери:

  • Dahua DH-IPC-HDW2230T-AS-S2 з вбудованим мікрофоном, тому є можливість не тільки бачити, а й чути, що відбувається.
  • Hikvision DS-2CD2043G2-I з інфрачервоним підсвічуванням, що забезпечить зображення хорошої якості навіть у темну пору доби.
  • EZVIZ CS-LC1C-A0-1F2WPFRL з освітленням і сиреною.